Zephyrnet-logo

Hoogtepunten van RM Sotheby's veiling in Parijs - Lamborghini Veneno Roadster, Porsche 904 GTS en meer

Datum:

Een nieuw jaar staat voor de deur, en dat betekent dat een nieuwe RM Sotheby's Paris-verkoop net om de hoek is, met een uitgebreide verzameling autogoederen die normaal gesproken aan dromen zijn gebonden.

De veiling vond plaats op 5 februari tijdens de showweek van Rétromobile en was de afgelopen jaren gastheer voor recordbrekende verkopen - het evenement van 2019 zag een Ferrari F40LM verkopen voor £ 4.8 miljoen, het hoogste cijfer ooit voor het model.

Abonneer je op evo magazine

evo is 21 en om het te vieren keren we terug naar de prijzen van 1998! Abonneer u nu op 39% BESPAAR op de winkelprijs en ontvang evo voor de originele coverprijs van £ 3.00 per nummer, plus een GRATIS cadeau ter waarde van £ 25!

De hoogtepunten

Lamborghini Veneno Roadster (2015)

Schatting: € 4,500,000 - € 5,500,000

De Lamborghini Veneno niet voor sommigen, maar met slechts negen roadsters gebouwd om het 50-jarig jubileum van het merk te vieren, is het toch een indrukwekkend verzamelvoer. Opvallende styling opzij, de Veneno beschikt over dezelfde 6.5-liter NA V12 die je in de vindt Ventilator, alleen met een vermogen van 50 pk dankzij grotere inlaten en een meer vrij stromend uitlaatsysteem.

Dit exemplaar was eigendom van een lid van de Saoedi-Arabische koninklijke familie, niet minder, was de tweede topless Veneno die van de productielijn rolde en leest een schandelijk lage 279 mijl op de kilometerstand.

Porsche 904 GTS (1964)

Schatting: € 1,600,000 - € 1,800,000

Opvolger van de 718 racer, de Porsche 904 debuteerde in 1964 op Sebring, met een vier-cam, vier-pot motor. Niet lang na de lancering won het de Targa Florio en demonstreerde het ook zijn capaciteiten op de Nurburgring, Monte Carlo Rally en Le Mans.

Een van de slechts 108 exemplaren, dit exemplaar heeft in zijn halve eeuws bestaan ​​veel actie gezien, met een verlegen van 15,000 km op de teller. Hoewel het begon met de eerder genoemde viercilinder, wordt het nu aangeboden met een periode-correcte 2-liter zescilinder Type 906 Carrera 6-motor, nadat tijdens de restauratie schade aan de originele 4-pot werd ontdekt.

Hoewel de schatting van zeven cijfers de catalogusprijs van £ 5500 doet overwinnen, is het eerlijk om te zeggen dat dit een uitstekend verzamelstuk zal zijn, geschreven door Ferdinand Porsche en de eerste Porsche ooit met een body van glasvezel.

Porsche Gemballa Mirage GT (2005)

Schatting: € 775,000 - € 875,000

Advertentie - Artikel gaat hieronder verder

Sommigen (OK, de meeste) overwegen de aanpassing van een Porsche Carrera GT eenvoudig heiligschennis, maar dat hield Gemballa niet tegen. Naast de voor de hand liggende esthetische aanpassingen, voegde de Duitse tuner een op maat gemaakt ram-luchtinlaatsysteem, een nieuw uitlaatsysteem en een ECU-melodie toe om een ​​extra 58bhp te halen uit de 5.7-liter NA V10, waardoor de totale output 670bhp en 464lb ft koppel bedroeg. Geveerde ophanging en een vernieuwd interieur maken ook een verschijning.

> Porsche Carrera GT - review, geschiedenis, prijzen en specificaties

Alsof een standaard Mirage GT niet opzichtig genoeg was, is dit een Gold Edition met, je raadt het al, veel goud. Accenten kunnen zowel binnen als buiten worden gevonden, op de wielen, luchtinlaten, deurgrepen, versnellingspook, stuurwiel en meer.

Spyker C8 Laviolette (2008)

Schatting: € 200,000 - € 250,000

Hoewel de kleinschalige Nederlandse autofabrikant de afgelopen jaren stil is geweest, valt niet te ontkennen dat Spyker een stempel heeft gedrukt op de autoscene tijdens zijn actievere periode. De C8 werd gelanceerd rond de eeuwwisseling, met Audi's 400bhp 4.2-liter NA V8, en hoewel de prestaties misschien vergelijkbaar waren met supercars van die tijd, waren vakmanschap en ontwerp de echte focus.

> Spyker C8 Preliator - Nederlandse supercar van 201 km / u maakt debuut in Genève

Een voormalige Spyker-fabrieksdemonstrator, deze 11,000-mijl C8 Laviolette was een van de laatste voorbeelden geproduceerd tijdens de productierun van 2001-2008, afgewerkt in een subtiele zilveren tint met een minder dan subtiele Tropicana Orange-afwerking. Natuurlijk heeft het ook een gezonde dosis Spyker-ontwerp binnen, inclusief guilloché-afwerking, een zichtbare versnellingskoppeling en een handvol tuimelschakelaars.

Mercedes-Benz 300 SL Gullwing (1954)

Schatting: € 800,000 - € 1,200,000

Zelfs De interpretatie van 2010 van de 300 SL wordt snel een icoon, dus het is geen verrassing dat dit exemplaar naar verwachting voor zeven cijfers zal worden verkocht. De 1954 SL werd voor het eerst getoond op de Internationale Motorsportshow in 300 in New York en maakt gebruik van een 170 pk sterke 3-liter rechte zes, waardoor hij zijn geclaimde topsnelheid van 155 km / u bereikt - een cijfer dat het destijds de snelste productieauto ter wereld maakte.

Dit exemplaar is afgewerkt in een onschadelijke zilveren kap met een contrasterend rood interieur, en in tegenstelling tot enkele voorbeelden in deze uitverkoop, heeft het zijn hele leven niet onaangeroerd gelaten. In 1955 besloot een van zijn gelukkige eigenaren om het naar het Varpen-meer in Zweden te brengen, niet om de schoonheid van het landschap te bewonderen, maar om een ​​ijssnelheidrecord te vestigen. Hij slaagde, het opnemen van een pieksnelheid van 116 mph.

Bron: https://www.evo.co.uk/auctions/202106/rm-sothebys-paris-auction-highlights-lamborghini-veneno-roadster-porsche-904-gts

spot_img

Laatste intelligentie

spot_img