Logo Zephyrnet

Seria porażek Ducks przedłuża się do sześciu meczów i wygrywa Blues 4-2

Data:

W niedzielny wieczór Anaheim Ducks przegrali z St. Louis Blues 4:2.

Robert Thomas strzelił dla The Blues dwa gole. Dla „The Blues” Pavel Buchnevich zaliczył trzy asysty, a Justin Faulk dodał dwie asysty. Kevin Hayes i Jake Neighbors dodali po golu dla St. Louis.

W przypadku Ducks to Troy Terry strzelił dwa gole i zapewnił sobie wynik. Alex Killorn, Leo Carlsson, Pavel Mintyukov i Jackson LaCombe dodali asysty.

W pierwszej kwarcie, na 6:19 przed końcem, Troy Terry zebrał siły po strzale Pavla Mintyukova i dał drużynie Ducks prowadzenie 1:0.

Byłby to jedyny gol w tym okresie i Anaheim jako pierwszy wyszedłby na prowadzenie 1:0.

Następnie w drugiej kwarcie Kevin Hayes wyrównał sytuację dla The Blues, odbijając strzał Toreya Kruga.

Druga tercja zakończyła się remisem 1:1.

St. Louis kontrolowało trzecią kwartę, ponieważ minuty karne po raz kolejny były problemem dla Ducks. Ducks spędzili w polu karnym 12 minut. Robert Thomas dał Bluesowi prowadzenie 2:1 po golu w grze w przewadze.

Następnie o 6:12 Jake Neighbors powiększył prowadzenie do 3-1 po kolejnej akcji Blues w przewadze, podając strzał Braydena Schenna i pokonując bramkarza Ducks Lukasa Dostala.

Po raz kolejny The Blues zdobyli bramkę w grze w przewadze. Kolejny gol Roberta Thomasa po asyście Pavla Buchnevicha. Daje St. Louis prowadzenie 4-1.

Troy Terry nieco przybliżył sytuację, strzelając gola z rzutu karnego i na 4:2 było trochę za późno, gdy pozostało zaledwie osiem sekund do końca.

St. Louis wygrywa serię zwycięstw i siódmego kwietnia odwiedzi Honda Center na ostatnie spotkanie obu drużyn w sezonie.

To szósta porażka Ducks z rzędu i siódma w ostatnich ośmiu meczach. Anaheim straciła 31 bramek w sześciu meczach.

Anaheim nie miał problemów z wykonaniem rzutu karnego, pozwalając mu zdobyć trzy gole przy sześciu okazjach. Przez cały sezon Ducks mieli problemy z przebywaniem na ławce kar.

Ofensywa Ducks rywalizowała ze strzelaniem z St. Louis 29-28. Bramkarz St. Louis, Joel Hofer, dobrze rozpoczął grę w siatce, który zatrzymał 27 strzałów.

Następnie Ducks wrócą do domu, do Honda Center, na pojedynek z Minnesota Wild. Ten mecz zadecyduje o serii sezonów, ponieważ Ducks pokonali Wild w styczniu, ale to Minnesota pokonała Ducks w ubiegły czwartek 2:0.

Pojedynek będzie można obejrzeć we wtorek o 10:00 EDT i 7:00 PDT w NHL Power Play w ESPN+ i HULU.

Więcej informacji już wkrótce NHL treści.

„Śledź” The Game Haus dalej X aby znaleźć więcej artykułów na temat NHL, a także innych sportów i e-sportów.