Logo Zephyrnet

Shorthanded Lakers przegrywają mecz, który trzeba wygrać z Timberwolves

Data:

Lakers musieli wygrać kolejny mecz na Crypto.com Arena, pokonując Minnesota Timberwolves. Chociaż Lakers przegrali jeden po drugim, każdy mecz jest ogromny i prowadzi do spadku w rankingach.

Lakers musieliby kontynuować swoją dobrą passę bez LeBrona Jamesa, który z powodu choroby opuścił rozgrywki w Konferencji Zachodniej.

Fioletowo-złote wyszły na prowadzenie już na początku, ale po katastrofalnej drugiej kwarcie Lakers w ogóle nie weszli do gry w niedzielny wieczór i przegrali 127-117.

Na 25 sekund przed końcem pierwszej kwarty Anthony Davis został uderzony w oko przez Kyle’a Andersona, gdy próbował wbić piłkę do tyłu. To samo oko, które przez ostatnie kilka tygodni sprawiało Davisowi problemy.

Czoło ominęło resztę meczu, w którym to momencie Lakers utrzymywali 4-punktowe prowadzenie.

Gdy Davis odpadł w drugiej kwarcie, Lakers zostali pokonani 46-27, a gra nigdy nie była już blisko tego punktu.

Oprócz tego, że Lakers musieli zakończyć mecz bez dwóch najlepszych zawodników, napastnik Timberwolves Naz Reid zakończył mecz z najwyższą notą 31 punktów. Niezwykły bohater, biorąc pod uwagę mnóstwo gwiazd, którymi dysponują Timberwolves.

Bycie drugim w NBA z niewielką liczbą punktów Lakers również przegrali wewnętrzną bitwę, co nigdy nie jest dobrym znakiem, biorąc pod uwagę, że to chleb powszedni Lakersów.

Po tej porażce Lakers po krótkiej przerwie na 9. miejscu ponownie spadają na 8. miejsce. Zakończenie gry na miejscu może oznaczać, że Lakers zmierzą się z Timberwolves w pierwszej rundzie.

Po porażce z Minnesotą D'Angelo Russella zapytano, czym różnią się te porażki z drużyną od przegranej z tą samą drużyną w fazie play-off.

„Zdecydowanie trzeba to wziąć pod uwagę, play-offy dodają do tego inny element, inne zmienne, to młoda drużyna, gra twardo, jest dobrze trenowana… więc z kimkolwiek się nie zmierzymy, dajemy z siebie wszystko”.

Russell dodał, że doświadczenie odgrywa rolę w środowisku play-off. „W play-offach najważniejsze jest doświadczenie kontra brak doświadczenia”.

Biorąc to pod uwagę, Lakers woleliby grać w play-offach z młodszą drużyną, a Minnesota może być lepszym przeciwnikiem w porównaniu z Denver.

We wtorek Lakers zmierzą się z bardzo doświadczoną grupą z Golden State Warriors. Kolejny mecz kluczowy dla ugruntowania swojej pozycji w play-offach.

Bądź na bieżąco, aby otrzymywać więcej wiadomości i aktualizacji dotyczących Lakers. Koniecznie sprawdź też więcej Dom gier treści z przełomowymi wiadomościami ze świata zawodowego i e-sportu.