Connect with us

Plato Vertical Search

Energy

Inverter of spoločnosti Solis poháňa prvú uhlíkovo neutrálnu čerpaciu stanicu BIPV spoločnosti Sinopec

NING-PO, Čína, 21. júna 2021 /PRNewswire/ — Na čerpacej stanici Liou-chua v meste Paj-sa v čínskej provincii Kuang-si začala prevádzku prvej uhlíkovo neutrálnej čerpacej stanice BIPV (Building Integrated Photovoltaic) spoločnosti Sinopec. Spoločnosť Solis uskutočnila v júli 2020 so spoločnosťou Sinopec hĺbkový prieskum s cieľom začleniť do projektu vysoko výkonný 255kW inverter. Projekt je považovaný za prelomový pre spoločnosť Sinopec v oblasti distribuovanej výroby solárnej energie a zároveň za prvú uhlíkovo neutrálnu stanicu, ktorú spoločnosť Sinopec postavila a prevádzkuje v provincii Kuang-si.

Neoddeliteľnou súčasťou plánov pred začatím výstavby je riešenie BIPV od spoločnosti Long. Toto riešenie ponúka výhody, medzi ktoré patrí integrovaný dizajn / konštrukcia, nízka hmotnosť konštrukcie a nižšia spotreba materiálov. Zároveň predlžuje životnosť prístrešku čerpacej stanice z 5 až 10 rokov na 25 rokov, čo sa rovná životnosti modulu na výrobu solárnej energie.

Očakáva sa, že ročná výroba elektriny v rámci tohto projektu dosiahne 91.000 kilowatthodín. Do siete bude dodaných viac ako 10.000 kilowatthodín prebytočnej energie, čo stačí na pokrytie ročnej spotreby 12,5 domácností.

Projekt zníži emisie uhlíka o 81,5 tony ročne, čo stačí na vyrovnanie približne 76 ton emisií uhlíka z čerpacej stanice ročne, čím sa samotná čerpacia stanica stane uhlíkovo neutrálnou.

Inverter 110 V, ktorý je vlajkovou loďou spoločnosti Solis v oblasti nízkonapäťových 380 V výrobkov pre komerčné a priemyselné použitie (prispôsobený pre čínsku rozvodnú sieť), bude všade podporovať “zelené budovy”.

Okrem maximálnej účinnosti až 98,7% má inverter vysokú hustotu sledovania výkonu v triede 100MPPT / MW. Výnosy z výroby elektriny na MW sú približne o 3,5% vyššie. Konfigurácia na strane jednosmerného prúdu podporuje až 150%-né naddimenzovanie a vďaka ekonomickej a flexibilnej konštrukcii systému sa inverter teší obľúbenosti u zákazníkov.

Funkcie, medzi ktoré patrí ochrana proti výboju striedavého prúdu typu I (voliteľná) a AFCI (voliteľná), takisto znižujú nebezpečenstvo požiaru na strane jednosmerného prúdu. Redukcia prepäťovej záťaže a technológie potlačenia unikajúceho prúdu znižujú problémy s odpojením pri prepätí a vypnutím pri úniku, čo zvyšuje bezpečnosť.

Spoločnosť Sinopec stavia 160 fotovoltaických elektrární po celej Číne a v rámci svojho “päťročného plánu” plánuje vybudovať 7 000 distribuovaných solárnych elektrární. Spoločnosť Solis podporí spoločnosť Sinopec v jej úsilí o vytvorenie “zelených a čistých” čerpacích staníc tým, že bude vyvíjať zvláštne spôsoby neutralizácie produkcie uhlíka, ako napríklad uhlíkovo neutrálne lesy a čerpacie stanice.

Kliknite sem pre viac informácií. 

Inverter of spoločnosti Solis poháňa prvú uhlíkovo neutrálnu čerpaciu stanicu BIPV spoločnosti Sinopec

SOURCE Ginlong Solis

Advertisement. Scroll to continue reading.
Inverter of spoločnosti Solis poháňa prvú uhlíkovo neutrálnu čerpaciu stanicu BIPV spoločnosti Sinopec

Coinsmart. Beste Bitcoin-Börse in Europa
Source: https://www.prnewswire.com:443/news-releases/inverter-of-spolocnosti-solis-pohana-prvu-uhlikovo-neutralnu-cerpaciu-stanicu-bipv-spolocnosti-sinopec-860180222.html

Advertisement Buy Bitcoin at coinsmart.com
Advertisement
Advertisement

Related Streams

Big Data

Data is one of the most important tools brands and retailers can use to effectively meet the needs of their customers. However, privacy concerns...

Big Data

When the pandemic struck, it caused us to leave our offices, work from home, and rush to the cloud. Centralized offices became decentralized networks of...

Fintech

UK bank will look to utilise nCino's end-to-end cloud-based platform.

Blockchain

The United Kingdom regulator intends to bring crypto promotions into line with other financial advertisements, to make sure these advertisements are transparent and fair....