Zephyrnet logó

A San Jose Sharks győzelmet aratott Eklund OT mesterhármasával

Találka:

Szombaton a San Jose Sharks a St. Louis Blues elleni 3-2-es OT-győzelemmel vetett véget egy két meccses vesztes kicsúszásnak. A Sharks tökéletes 3-0-s mérleget tart ebben a szezonban a Blues ellen, és 5-1-es és 4-0-s eredményekkel biztosította a győzelmet.

Ez az első éjszaka volt a cápák számára. William Eklund megszerezte első mesterhármasát, Devin Cooley megszerezte első NHL-győzelmét, Collin Graf pedig debütált az NHL-ben. A Sharks franchise történetében két kapus is először szerezte meg első NHL-győzelmét ugyanabban a szezonban.

Játékösszefoglaló – Első szakasz

Az első húszban a Sharks gól nélkül maradt, de büntetőket gyűjtött, uralta a bedobásokat, és szemtanúja volt Calen Addison kidobásának.

Addison négy büntetése egy kezdeti keresztellenőrző hívás miatt 24 büntetési percre növelte.

A St. Louis 14-5-re vezetett a kapura lövésekben és 8-2-re a találatokban, de erőjátékban háromra nulla volt.

Második szakasz vezetése

A második keretben a Sharks and Blues 50-50-re zárta a győzelmet.

Ebben az időszakban 13:47-kor a St. Louis-i Justin Faulk és a Sharks helyettes kapitánya, Luke Kunin harci büntetést kapott. Faulk a második harmad után nem tért vissza, és összesen 17 büntetőpercet halmozott fel.

Másodpercekkel az erőjáték folytatása után Eklund pofonlövése megtörte a jeget a Sharks számára. Henry Thrun és a kapitány helyettese, Mikael Granlund gólpasszt adott. Granlund hét meccses pontszériában áll hat gólpasszal és két góllal.

25 másodperccel később a Sharks ismét erőjátékba kezdett, és a St. Louis-i Nathan Walkert Jack Studnicka ellen támadta.

A Blues kapusa, Joel Hofer lövései után Fabian Zetterlund és Thomas Bordeleau, a Sharks játékosa segítette Eklund második gólját a meccsen. Bár az NHL-es mércével mérve nem újonc, ez volt a 21 éves játékos első többgólos meccse.

A Teal csapat lövésekkel 14-8-ra vezetett, de összességében lemaradt a Bluestól, 22-19-re a második harmad végén.

Harmadik periódus

Mindössze kilenc másodperccel a periódus után Klim Kostin (Sharks) és Colton Parayko (Blues) dobta le a kesztyűt. Kostin az ötödik helyen végzett a Sharks váltóiban, 18:41 percet futott a jégen öt büntetőperccel együtt.

„Több emberre van szükségünk ehhez – mondta David Quinn vezetőedző –, nem azt mondom, hogy harcolni kell. Úgy értem, hogy éllel játszunk és all-in. Számomra nem mindig ő lehet az. Más embereknek kell lenniük.”

Percekkel később Studnickát behívták akasztásra, amivel a Sharks büntetőt kapott.

A St. Louis-ban, Jordan Kyrou gólt szerzett Pavel Buchnevich és Robert Thomas asszisztált labdarúgójával.

17:31-nél a Blues csapatkapitánya, Brayden Schenn egy pofonegyenlítéssel egyenlített, Thomas és Scott Perunovich segítette.

A Sharks bónusz hoki-elhagyó lövésekbe ment a kapura 33-25.

Túlóra

46 másodperccel a bónusz hoki után a Sharks büntetőrúgásba kezdett, amikor Granlundot hívták Buchnevich ellen.

A Team Teal sikeresen végrehajtotta a büntetőt, és pillanatokkal később Kunin segítette Eklundot pályafutása első mesterhármas góljához.

„Még akkor is összetartunk, ha nehézségekkel nézünk szembe, és úgy érzem, ma nagyot léptünk előre” – mondta Eklund.

„A PK egész este nagyszerű volt” – mondta Cooley a győzelem után – „És Ekky a mesterhármassal. Hú, ez a srác különleges. Csodálatos volt, hogy el tudtuk végezni a munkát.”

Statisztikák és megjegyzések

Eklund mesterhármasával megszerezte a meccs első csillagát, majd Devin Cooley és Kunin kapus követte.

Cooley az első kaliforniai születésű kapus, aki a kaliforniai székhelyű NHL-csapatok bármelyikében játszott. A 26 éves játékos 34-es védési százalékkal 944 védést végzett a közönsége előtt. Ő az első Santa Clara megyei születésű játékos, aki NHL-meccsen szerepelt a San Joséval.

60 perc és hosszabbítás után a Sharks vezette a statisztikát a büntetőpercekben 42-30-ra, a döntetlenre 56-44-re, a blokkokra pedig 8-7-re.

Mario Ferraro vezetett (26:14), majd Granlund (25:33) és Thrun (25:01), jégidőben a cápák között.

A védő Jan Rutta játszotta a legtöbb váltást, 28-cal. 22:30 percnyi jégidőt jegyzett, és egy találattal és egy elvitellel járult hozzá mínusz egy értékeléssel.

Graf NHL-es debütálásakor a második vonalban játszott egy részt Kunin és Eklund mellett.

Zetterlund nemcsak asszisztált, hanem kapura lövésekben is vezette a Sharks csapatát, összesen öt kísérletet regisztrálva.

A védő Jacob MacDonald, aki legutóbb március 6-án játszott a Dallas ellen 3-26-ra elveszített meccsen, visszatért a Sharks csapatába. Ryan Carpenter, Givani Smith, Kevin Labanc és Mike Hoffman karcok voltak.

A Sharks hat büntetőt szerzett az első harmadban, egyet a másodikban, kettőt a harmadikban és egyet a hosszabbításban.

St. Louisnak 1 százalék az esélye a rájátszásba kerülésre, ami tovább tompítja a reményeiket a legutóbbi vereség után.

A San Josénak öt meccse van hátra a szezonból, hogy lezárja a kihívásokkal teli kampányt, rekordja 18-50-8. A Sharks kedden a Calgary Flames ellen játszik, majd csütörtökön a Seattle Kraken elleni meccsre utazik.

Tudsz "MintA Game Haus a Facebookon és aKövesse” az X-en további ehhez hasonló sportcikkekért.