Λογότυπο Zephyrnet

Vitality overcome Liquid στο BLAST

Ημερομηνία:

Μετά τις συναλλαγές επιλογές χάρτη, Inferno and Vertigo, Ζωτικότητα βγήκε στην κορυφή στο Mirage Υγρό και κέρδισαν τη νίκη με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι BLAST Premier Fall Groups. Mathieu «⁠ZywOo⁠» Herbaut εμφανίστηκε όπως αναμενόταν, αλλά ΖωτικότηταΤο υποστηρικτικό καστ προσέφερε πολλά σε όλη τη σειρά για να αξιοποιήσει τη δεύτερη θέση τους στην 14η σεζόν του ESL Pro League.

«Απλώς παίζω με το συναίσθημά μου, που είναι ωραίο», 18 ετών Kévin «Ismisutaaa⁠» Ραβίρη είπε μετά τον αγώνα στον οποίο είχε μέσο όρο βαθμολογίας 1.12, φτάνοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο Inferno με 26K-14D. Ο ίλιγγος ήταν ένας χάρτης για να ξεχάσουμε, όπως Υγρό εμπόδισαν τους αντιπάλους τους από το να αποκτήσουν οποιονδήποτε έλεγχο χάρτη και τον πήραν πειστικά, αλλά η αναπήδηση στο Mirage ήταν ισχυρή και Ζωτικότητα το έκλεισε.

"Θυμάμαι ότι στο παρελθόν, όταν είχαμε έναν σκληρό χάρτη, ήταν δύσκολο να πάμε στον επόμενο." μισουτααα πρόσθεσε στη συνέντευξη μετά τον αγώνα, εξηγώντας ότι δεν παλεύει πια με τέτοια θέματα. «Αυτό που συνέβη έχει ήδη συμβεί, δεν μπορείς να το αλλάξεις, γι' αυτό τσάκωσέ το».

Μετά από αυτή τη νίκη, Ζωτικότητα θα αντιμετωπίσω Astralis την Παρασκευή στις 16:30 σε έναν αγώνα που θα εξασφαλίσει σε μία ομάδα μια θέση στο LAN, ενώ Κακές ιδιοφυΐες και Υγρό θα παίξει για να αποφύγει την πρόωρη αποβολή.

Ο καπετάνιος ανέβηκε στη σειρά

Άψογη φόρμα από μισουτααα ωθείται Ζωτικότητα σε ένα προβάδισμα 7-0 στο Inferno, επιτρέποντας στους Γάλλους να βάλουν Υγρό σε ένα πνιγμό από νωρίς. Η πλευρά CT από Dan «⁠ApEX⁠» Madesclaire και συν. φαινόταν άνετα καθ' όλη τη διάρκεια, διέρρευσαν μόνο μερικούς γύρους στο τέλος του ημιχρόνου, αλλά μια νίκη με πιστόλι μετά το διακόπτη τους έβαλε στην πορεία για τη νίκη με 16-6.

Συμπλέκτης 1v1 από Jake «EwStewie2K⁠» Γαβγίζω όπως το σκυλάκι έκανε το 3-1 στο Vertigo και αποδείχτηκε καθοριστικό για να Υγρό εδραιώνονται στον δεύτερο χάρτη. Μετά από αυτό, ΖωτικότηταΟι προσπάθειες του να διεισδύσει στη βόμβα Α έπεσαν στα ίσια, με αποτέλεσμα το ημίχρονο με 12-3. Προσθήκη ενός πιστολιού στρογγυλής απώλειας και ενός συμπλέκτη 1v2 από Γαβριήλ «AllFalleN⁠» Τολέδο σε αυτό που έφερε Υγρό στα όρια της νίκης, με Richard «⁠Shox⁠» PapillonΟ συμπλέκτης 1v3 επεκτείνει μόνο τον χάρτη προσωρινά.

Το Mirage είχε να κάνει με το παιχνίδι σε υψηλό ρυθμό και Ζωτικότητα μπόρεσε να ευδοκιμήσει στο χάος για να δημιουργήσει ένα προβάδισμα, 7-1, πριν Keith «⁠NAF⁠» Μάρκοβιτς, Stewie2K, να Πεσμένος είχαν τις στιγμές τους στο επίκεντρο για να μειώσουν τη διαφορά πριν περάσουν στην άμυνα (10-5). Αυτή τη φορά, δεν υπήρξε γρήγορο κλείσιμο στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς η αμερικανική ομάδα έβαλε μια σταθερή πλευρά CT όταν μπήκαν στο παιχνίδι τα τουφέκια, αλλά μια χαμηλή αγορά και κορυφή επί του Προσκόπου τράβηξε Ζωτικότητα πάνω από τη γραμμή πριν γίνει πολύ τρομακτικό, 16-11.